Otestujte své vědomosti o Ostropestřci mariánském v našem jednoduchém kvízu

Jak dobře znáte ostropestřec mariánský? Otestujte se s našim kvízem!

Možná už máte za sebou detoxikační kúru nebo jste právě v jejím průběhu a už teď cítíte na vlastním těle její benefity. O jednom benefitu jsem se ale ještě nezmínila. Věděli jste, že ostropestřec mariánský je dobrou prevencí proti únavě a nejen podzimním a zimním depresím?

Ostropestrcová kúra vám totiž může pomoci i se stresem, únavou a špatnou náladou. Kdykoliv se cítíte, že se vám zhoršuje kondice, že na vás padá únava a z mnoha věcí máte obavy, znamená to, že vám vaše játra vysílají jasný signál, že nemají dostatek energie.

V našich krajinách nemáme tolik slunce, jak bychom si přáli a tak je pochopitelné, že s úbytkem slunečních paprsků a nadcházející zimou, na nás častěji dopadají chmurné myšlenky a úzkostné stavy. Příroda se zklidňuje a i my máme potřebu se stahovat více do sebe a svých niterných myšlenek. To ale nemusí nutně vést k úzkostem a obavám. Co nám tedy v tomto období pomůže?

Stačí se o játra začít více starat. Játra jsou totiž nejen naší čističkou (stejně jako ledviny), ale jsou i lapači našeho vzteku, strachu, nenávisti a společně se žlučníkem tvoří nerozlučnou dvojici. Jsou to tzv. “párové orgány” (1). Takže pokud se nám něco děje s játry, měli bychom si začít všímat i žlučníku a postarat se i o něj.

Játra zatěžuje přemíra alkoholu, nevhodná strava, špatné ovzduší, kouření, drogy, ale i to, jaký máme vztah k ostatním lidem a ke světu. Jste tolerantní ke svému okolí? K chybám druhých? Nebo se často rozčilujete a energie jater vám protéká mezi prsty? Pak se začněte učit od svých jater. A čemu nás vlastně játra učí? Především tomu, abychom svou zlost vyměnili za lásku, tvrdost za jemnost, úzkosti za otevřenost světu. Stejně jako játra jsou v mládí měkká a postupně právě různými křivdami, zlobou a vztekem tvrdnou, i naše srdce se zatvrdí, když se bojíme, něčemu odporujeme nebo jsme plni nenávisti.

Pár jednoduchých otázek vám napoví, jak na tom jste se svými játry z hlediska psychosomatiky (2). Jste šťastní? Máte pocit, že ve svém životě prožíváte spíš radost nebo jste často mrzutí? Býváte vystrašení, úzkostní nebo vámi cloumá zlost? Jaký máte vztah ke světu kolem vás? Připadá vám jako bezpečné místo? Nebo k němu máte výhrady? Jste plní elánu? Nebo se vám na konci dne nedostává energie?

I tyto otázky a následné odpovědi vám mohou napovědět, zda je čas na detoxikační jaterní kúru. Potíže se spánkem, horší nálada, úbytek energie nebo pocit, že se vám do ničeho nechce, jsou taktéž “blikajícími kontrolkami” vašich jater, které touží po očistě.

Detoxikační kúra se nemusí dělat vždy jen na jaře, jak se často hlásá. Můžete ji nasadit po celé léto a být připraveni na podzim nebo s ní začít na podzim a prožít zimu v dobré psychické i fyzické pohodě. Obvykle na to stačí 3 měsíce a vaše tělo se dokonale zregeneruje. Když k tomu přidáte odlehčenou stravu, posílíte svůj pitný režim, vynecháte uzeniny a bílou mouku, vaše trávení, klouby i psychika vám poděkují a vy si prožijete nadcházející zimu s úsměvem na tváři a dobrá nálada a dostatek energie vám vydrží až do jara.

Pokud máte rádi kvízy, zkuste si otestovat své znalosti o ostropestřci mariánském a jeho účincích. Známkovat vás za to nebudeme, ale dobrý pocit ze svých vědomostí vám jistě zlepší náladu.

Kvíz o ostropestřci mariánském:

1. Ostropestřec mariánský je na pročištění:

A) ledvin

B) jater

C) plic

2. Celková detoxikační kúra trvá:

A) 6 týdnů

B) 10 týdnů

C) 12 týdnů

3. Ostropestřec mariánský je:

A) bylina

B) bodlák

C) divoký keř

4. Ostropestřec mariánský má přezdívku:

A) vymetač jater

B) Kristova koruna

C) bodlákový protijed

5. Ostropestřec mariánský pomáhá:

A) při léčbě jaterních potíží

B) při různých otravách

C) při onemocnění žlučníku a slinivky

6. Kdy je vhodné dělat detoxikaci:

A) na jaře

B) na podzim

C) kdykoli je to nutné

7. V jaké formě je Ostropestřec mariánský nejúčinnější?

A) ve formě čaje

B) jako olej nebo tinktura

C) drcený plod

Výsledky:

1 b

2 c

3 a, b

4 b

5 a, b, c

6 a, b, c

7 c

Použité zdroje: (1) Eastern Currents: A “Curious Organ” – The Gallbladder – https://www.easterncurrents.ca/for-practitioners/practitioners‘-news/eastern-currents-news/2017/05/01/a-curious-organ—the-gallbladder

(2) PubMed: Comparative studies of the psychosomatic aspects of liver diseases – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/964910/

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce listopadu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *